Robotyzacja spawania w miesiąc
Zrobotyzowane spawanie podnosi wydajność, jakość oraz elastyczność produkcji krótkich serii.
Gotowy zestaw zacznie zarabiać na siebie po 4-6 tygodniach od uruchomienia.
Zamów audytZrobotyzowane spawanie podnosi wydajność, jakość oraz elastyczność produkcji krótkich serii.
Gotowy zestaw zacznie zarabiać na siebie po 4-6 tygodniach od uruchomienia.
Zamów audytRobot współpracujący (cobot) to rozwiązanie, które wyręcza człowieka w pracy wykonując jego obowiązki znaczniej efektywniej niż w przypadku spawania ręcznego.
Wysoka wydajność związana z robotyzacją spawania pozwala poprawić terminy dostaw.
Robot współpracujący pracuje z dokładnością do +/- 0,05 mm. W procesie spawania to poziom nieosiągalny dla człowieka.
W porównaniu do ręcznego procesu spawania to wzrost jakości wykonania detalu.
Dzięki wysokiej powtarzalności każdy spawany element jest dokładnie taki sam, niezależnie od tego, jak długo cobot pracuje.
Dla producenta oznacza to zmniejszenie odrzutów niemal do zera, co znacznie obniża koszty produkcji.
Cobot może być łatwo i szybko przystosowany do spawania innego rodzaju detali i przeniesiony z jednego miejsca w zakładzie w inne.
Wykorzystanie współpracujących robotów przemysłowych pozwala na efektywną produkcję małoseryjną.
Rozwiązanie połączysz z każdym źródłem spawalniczym MIG/MAG lub urządzeniem do cięcia plazmowego, które już posiadasz.
To robot zaprojektowany do współpracy z ludźmi we wspólnym środowisku pracy. W przeciwieństwie do dużych, tradycyjnych robotów przemysłowych, coboty są znacznie łatwiejsze w obsłudze, bezpieczniejsze i szybsze we wdrożeniu. Właśnie dlatego w aplikacjach spawania wzrost wydajności dzięki robotyzacji jest tak bardzo zauważalny.
Kompletny zestaw to spawarka, stół spawalniczy (pewnie już je posiadasz) oraz robot współpracujący, uchwyt spawalniczy z możliwością uczenia ścieżki spawania i dedykowane oprogramowanie do skonfigurowania procesu.
Po krótkim szkoleniu każdy spawacz jest w stanie szybko i efektywnie zaprogramować ruch cobota. Służy do tego intuicyjne w obsłudze narzędzie - Smooth Tool. Z wykorzystaniem panelu uczenia robota można dodatkowo programować spoiny wielościegowe, kopiować oraz przesuwać ścieżkę spawania. Dodatkowo możemy włączyć obsługę ruchów zakosowych oraz zdefiniować parametry spoin przerywanych.
Temar to polski producent opraw oświetleniowych. W 2019 roku firma zdecydowała się na robotyzację spawania. Decyzja o wyborze robotów Universal Robots podyktowana była łatwością programowania, funkcjonalnością, zasięgiem ramienia i szybkością wdrożenia.
Dzięki tej decyzji Temar zyskał:
Po kilku tygodniach firma zrobotyzowała trzy inne procesy: paletyzację, malowanie i cięcie laserowe, co przyczyniło się do zwiększenia ich konkurencyjności i atrakcyjności przedsiębiorstwa.
Zwrot z inwestycji w aż 4 coboty trwał krócej niż 2 lata.
Finalna cena konkretnego wdrożenia zależy od wielu czynników. Wszystkie uwzględniamy w analizie, którą możesz zamówić poniżej.
W tej cenie otrzymasz wszystko, czego potrzebujesz, aby w ciągu kilku tygodni zrobotyzować spawanie:
Krok 1
Inżynier-robotyk zapoznaje się z Twoim procesem technologicznym i rekomenduje optymalne rozwiązanie wobec potrzeb i możliwości zwrotu z inwestycji w Twoim zakładzie pracy.
Krok 2
Jeśli wynik audytu jest obiecujący, przechodzimy do Proof of Concept - sprawdzamy w praktyce, jak robot radzi sobie ze spawaniem Twoich detali.
Krok 3
Na tym etapie decydujesz się na wybór optymalnego zestawu do spawania, sposobu jego sfinansowania oraz harmonogramu wdrożenia.
Krok 4
Twoi spawacze odbywają dwudniowe certyfikowane szkolenie, na którym poznają konfigurację robota i podstawy jego programowania.
Krok 5
Rozwiązanie jest montowane w Twojej firmie. Możesz zrobić to samodzielnie lub wybrać certyfikowanego integratora.
Krok 6
Po maksymalnie 4-6 tygodniach od decyzji rozwiązania pracują już na siebie, a Ty możesz cały czas liczyć na nasze wsparcie.
Uwaga: potencjał, jaki niesie robotyzacja procesu spawania zawsze wymaga indywidualnej oceny specjalisty i zależy od wielu czynników (wykorzystane procesy spawania, szybkość spawania, powtarzalność prowadzonego procesu, itd.). Dlatego robotyzacja procesów przemysłowych w naszym wypadku zawsze poprzedzona jest audytem oraz Proof of Concept.
Doświadczenie pokazuje, że robotyzacja spawania przynosi znaczne oszczędności, wpływa pozytywnie na poziom bezpieczeństwa pracy i jednocześnie podnosi wydajność.
Jako Elmark Automatyka działamy na rynku automatyzacji od 1983 roku, a od 2016 roku pomagamy wdrażać współpracujące roboty spawalnicze i inne nowe technologie. W tym czasie jako oficjalny dystrybutor Universal Robots pomogliśmy ponad 1000 klientów zoptymalizować ich procesy. Działamy zgodnie z filozofią VAD (Value Added Distributor), co oznacza, że pomożemy Ci na każdym etapie wdrożenia.
Dysponujemy najlepiej wyposażoną przestrzenią szkoleniową w całej Polsce. Jej poziom potwierdzają liczne certyfikaty od producentów.
Oferujemy szkolenia certyfikowane, autorskie oraz dedykowane, tworzone zgodnie z Twoimi potrzebami. A Ty otrzymujesz właśnie 30% zniżki na kurs z podstaw obsługi cobota.
W razie jakichkolwiek problemów możesz na nas liczyć. Prowadzimy własny, certyfikowany serwis cobotów w Warszawie. Serwisujemy coboty także na miejscu, w Twojej firmie. Gwarantujemy krótkie terminy oraz sprawną wysyłkę. Średni czas naprawy to zaledwie 3 dni.
Inżynier ds. robotyzacji