Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych

Bezpłatny audyt możliwości automatyzacji Twojego zakładu
Zamów audyt
Dwa roboty współpracujące Universal Robots zwrócone w lewą stronę.
Dwa roboty współpracujące Universal Robots zwrócone w prawą stronę.

Umów się z naszym inżynierem w celu wspólnej weryfikacji możliwości robotyzacji Twoich procesów produkcyjnych. Wykorzystaj naszą wiedzę i doświadczenie z wielu wdrożeń w celu przygotowania koncepcji robotyzacji jak również wstępnej symulacji stopy zwrotu z inwestycji (ROI). Zostaw nam kontakt do siebie wypełniając formularz, a skontaktujemy się z Tobą by umówić termin audytu, w czasie którego, porozmawiamy o Twoich potrzebach, wytypujemy procesy które mogą zostać szybko i efektywnie zautomatyzowane.

Proces

Wypełnienie formularza

Przesłanie formularza umożliwi nam dotarcie do Twojej firmy.

Rozmowa telefoniczna

Na której ustalamy potencjał współpracy i termin audytu.

Przeprowadzenie audytu

Bezpłatny audyt możliwości robotyzacji w Twojej firmie.

Przedstawienie oferty

Możliwość wdrożenia znalezionych rozwiązań.

Wnioski z audytu

Wytypowanie procesów, analiza danych procesowych, analiza biznesowa uzasadnienia inwestycji w robotyzację.

Pomoc w określeniu zwrotu z inwestycji, przedstawienie możliwości finansowania inwestycji, dostępnych dofinansowań.

Wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk na bazie analogicznych wdrożeń w​ Państwa branży, możliwość pokazu robota w   działaniu.

W trakcie audytu rozważymy wszystkie te atuty w​ kontekście Twojego zakładu.

Zamów audyt

Proces

Stanowisko robota UR5e z panelem uczenia przy linii produkcyjnej samochodów.

Szybka instalacja

Średni czas potrzebny naszym klientom na rozpoczęcie pracy z cobotem to kilka godzin – łącznie z wypakowaniem go z pudełka.

Zbliżenie na panel uczenia robota UR3e używany przez dwóch mężczyzn.

Proste programowanie

Cobota Universal Robots jest w stanie uruchomić prawie każdy. Nawet bez wcześniejszego doświadczenia w programowaniu. Dzięki intuicyjnej wizualizacji 3D wprawisz ramię robota w ruch w kilka minut od zamontowania.

Robot Ur10e pochylony nad samochód z otwartą maską.

Elastyczna automatyzacja

Tradycyjne roboty wykonywały cały czas jedną i​ tę samą czynność. To podejście to już przeszłość! Coboty Universal Robots są lekkie, można je łatwo przemieszczać i​ angażować w różne części procesu produkcyjnego. Dlatego są dobrym pomocnikiem, zwłaszcza w małych i średnich zakładach produkcyjnych.

Stanowisko robota UR5e z panelem uczenia przy linii produkcyjnej samochodów.

Współpraca i bezpieczeństwo

Monotonne, powtarzające się, trudne lub niebezpieczne czynności są zadaniami stworzonymi dla naszych robotów. Dzięki nim Twoi pracownicy mogą zająć się bardziej dochodową i​ twórczą pracą, a nudne i​ męczące zajęcia pozostawić dla cobotów. Stosując je w​ swojej firmie możesz radykalnie zmniejszyć odsetek wypadków przy pracy​ –​ są wyposażone w​ 17​ certyfikowanych funkcji bezpieczeństwa, dzięki czemu nie potrzebują dużych stanowisk ani klatek bezpieczeństwa.

W trakcie audytu rozważymy wszystkie te atuty w​ kontekście Twojego zakładu.

Zamów audyt

FAQ

Jaki jest czas zwrotu z​ inwestycji w robota Universal Robots?

Średni czas zwrotu z inwestycji w robota UR wynosi od 1,5 roku do 2 lat. Ten czas jest jednak zależny od wielu czynników. Między innymi jest to liczba operatorów i wysokość ich pensji, liczba zmian, na które pracuje zakład, czy też zwiększenie wydajności dzięki zastosowaniu cobota. Rekordowy czas zwrotu z inwestycji w nasze roboty to zaledwie 34 dni! Swoje ROI możesz obliczyć na naszym blogu.

Jaki jest czas dostawy robota Universal Robots?

Czas dostawy robota UR to 5-7 dni, a niekiedy nawet krócej!

Jak wygląda serwis robota Universal Robots?

Serwis robota Universal Robots w 80% przypadków zaczyna się i kończy analizą logów. Na ich podstawie można poprawić program i instalację cobota na tyle, że dalsze interwencje są niepotrzebne. Tę akcję wykonujemy w 24h. W przypadku gdy sprawdzenie logów nie przyniesie wymiernych skutków, przystępujemy do wymiany wadliwych komponentów, co trwa zazwyczaj ok. 2-3 dni roboczych.

Jaki jest czas gwarancji na robota Universal Robots?

Producent udziela 12 miesięcznej gwarancji na robota UR, niezależnie od modelu. Dodatkowo producent proponuje dwie możliwości przedłużenia gwarancji.

Jaka jest powtarzalność i prędkość robota Universal Robots?

Powtarzalność ruchów robotów UR sięga nawet 0,03 mm, natomiast ich prędkość może przekraczać 1m/s. Te wartości sprawiają, że coboty to niezwykle dokładne narzędzia, które są z powodzeniem wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu.

Masz więcej pytań? W czasie audytu uzyskasz odpowiedzi na wszystkie z​ nich!

Zamów audyt

Dlaczego powinieneś wybrać Elmark?

Doświadczenie

Od 2016 roku Elmark Automatyka jest certyfikowanym dystrybutorem produktów Universal Robots w​ Polsce. W tym czasie nabyliśmy dużego doświadczenia w robotyzacji zakładów, dlatego jesteśmy partnerem, którego wiedzy możesz zaufać.

Dystrybucja

Zajmujemy się dystrybucją robotów w wersji standardowej jak, i e-series. Dobieramy wszelkie niezbędne urządzenia peryferyjne takie, jak: czujniki, efektory, dodatkowe elementy bezpieczeństwa itp. Wszystko po to, żeby inwestycja zwróciła się jak najszybciej.

Serwis

Realizujemy autoryzowany serwis robotów Universal Robots. Zapewniamy przegląd, naprawę, wymianę części. Dzięki temu znamy nasze coboty od najmniejszej śrubki.

Szkolenia

Jesteśmy Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym Universal Robots. Nasi inżynierowie regularnie wprowadzają kolejne osoby w świat współczesnej robotyki przemysłowej. Organizujemy profesjonalne szkolenia z zakresu programowania i obsługi robotów Universal Robots.

Wsparcie techniczne

Dla naszych klientów prowadzimy darmowe wsparcie techniczne z zakresu obsługi i​ instalacji robotów Universal Robots, a​ także z​ zakresu analizy błędów i​ integracji z dodatkowymi akcesoriami. Jeśli tylko pojawi się jakiś kłopot – będziemy gotowi, żeby Ci pomóc.

Profesjonalizm

O tym, jak jesteśmy przygotowani przekonasz się w czasie darmowego audytu, który możesz zamówić wypełniając poniższy formularz.

Umów się na bezpłatny audyt