Sięgnij po więcej
z nowym UR20

Robot współpracujący UR20 wygięty w lewą stronę.
Robot współpracujący UR20 podnoszący duży karton.

Udźwig 20 kg

Wyprostowane ramię robota współpracującego UR20 skierowane w górę.

Zasięg 1750 mm

Podstawa robota współpracującego UR20 z niebieskim światłem.

Nowa konstrukcja

Robot współpracujący UR20 wygięty w prawą stronę.

Cobot UR20 – od teraz masz w zasięgu znacznie więcej

Największy i najnowszy model ze stajni Universal Robots łączy w sobie wszystkie zalety robotów współpracujących – bezpieczeństwo, łatwość wdrożenia i precyzję – z możliwościami, które do tej pory były poza zasięgiem starszych urządzeń.

Najważniejsze parametry nowego cobota

20 kg

UdźwiG

1750 mm

Zasięg

245 mm

Obrys Ø

64 kg

Waga

Zapytaj o cenę

Co konkretnie się zmieniło w UR20?

UR20 to rewolucyjny cobot, stworzony zupełnie od nowa na podstawie wieloletnich doświadczeń inżynierów Universal Robots. W rezultacie powstało narzędzie, które jest jeszcze silniejsze, szybsze i wydajniejsze i pozwoli w krótszym czasie zrealizować więcej bardziej wymagających zadań.

Robot współpracujący UR20 skierowany w dół.

Szybciej

65% większa prędkość

Więcej

25% więcej momentu obrotowego

Dalej

35% większy zasięg

Bezproblemowo

Konstrukcja mniej obciążająca układ mechaniczny

Robot współpracujący UR20 skierowany w prawą stronę.

Które najlepsze cechy Universal Robots zostały niezmienione?

Jednocześnie zachowano prostotę i intuicyjność obsługi. Nadal, aby móc skutecznie maksymalizować zysk swojej firmy wystarczy zwykłe jednofazowe gniazdko. Nie potrzebujesz wygrodzeń, by bezpiecznie pracować, a do samej obsługi i programowania cobota wystarczy krótkie szkolenie.

Robot współpracujący to idealne narzędzie do realizacji wszystkich powtarzalnych zadań – dzięki temu Twoi pracownicy mogą skupić się na tych bardziej wymagających.

Gdzie UR20 sprawdzi się najlepiej?

Wdrożenie danego robota zawsze poprzedza audyt, podczas którego określamy efektywność danej implementacji, ale są zastosowania, w których UR20 odnajdzie się szczególnie dobrze:

Spawanie

Nowa konstrukcja przegubu zwiększa geometrię ruchu, a dłuższy zasięg ramienia pozwala zwiększyć obszar roboczy. Jednocześnie dzięki niewielkim rozmiarom cobota możesz zainstalować kilka urządzeń, znacznie podnosząc wydajność całej aplikacji.

Paletyzacja

Duże elementy wymagające przenoszenia i układania nie są już wyzwaniem. Z UR20 sięgniesz po standardowe europalety i ułożysz je na wysokości nawet do 2 metrów.

Obsługa maszyn

Współpraca z maszynami do cięcia, wykrawania, wiercenia, obróbki i formowania jest z UR20 jeszcze prostsza. Możliwość zamontowania go w różnych pozycjach sprawia, że znajdzie swoje zastosowanie nawet w bardzo niestandardowych aplikacjach.

Obróbka powierzchni

Szlifowanie lub malowanie to zadania, przy których UR20 sprawdzi się idealnie. Tu ponownie najważniejszym czynnikiem jest zwiększony zasięg, który sprawia, że robot może wykonywać swoje zadania na większej powierzchni.

Zapytaj o cenę

Elmark Automatyka – preferowany dystrybutor Universal Robots

Dlaczego to z nami warto robotyzować swoją działalność?
Oprócz wysokiej dostępności jako jedyni na polskim rynku możemy zagwarantować wszystkie poniższe korzyści dla Twojego biznesu:

Audyt i pomoc w stworzeniu aplikacji

Coboty Universal Robots znamy na wylot. Od 2016 roku, czyli od początku obecności UR w Polsce, jesteśmy preferowanym dystrybutorem. Za naszą wiedzą stoją setki wdrożeń. Inżynierowie Elmark Automatyka, wspólnie z Twoim zespołem opracują najlepszy scenariusz wdrożenia cobota u Ciebie w zakładzie.

Profesjonalne szkolenia

Szybko i skutecznie wprowadzimy Cię w świat cobotyzacji. Dysponujemy certyfikowanym centrum szkoleniowym, w którym nauczysz się wykorzystywać wszystkie atuty cobotów. Nigdy nie pozostawimy Cię samemu sobie. W razie jakichkolwiek pytań możesz liczyć na błyskawiczne wsparcie naszych specjalistów.

Najszersze spektrum rozwiązań

Żadna inna firma na polskim rynku nie posiada tak wszechstronnej oferty. Oprócz samych cobotów oraz efektorów nasi specjaliści są liderami w zakresie IIoT, przemysłu 4.0, AI, machine learning czy wizji maszynowej. Dzięki temu jako jedyni jesteśmy w stanie dostarczyć Ci kompletne i sprawdzone rozwiązania.

Zapytaj o cenę

Ile kosztuje UR20?

Jak zawsze cena robota współpracującego jest uzależniona od aplikacji w jakiej ma działać. Różne są ceny efektorów i dostosowania do konkretnych warunków pracy.

Wypełnij formularz, który znajdziesz pod poniższym przyciskiem, aby poznać cenę wdrożenia UR20 w swoim zakładzie.

Nasi specjaliści przygotują wycenę specjalnie dla Ciebie, uwzględniając wszystkie Twoje potrzeby.

Zapytaj o cenę
Robot współpracujący UR20 skierowany w górę.